Podzimní brigády a plán výlovů:
OD 3.10 DO 29.11. SRAZ JE VŽDY OD 7:00 H. U RYB. DOMU. NEZAPOMEŇTE HOLINY A NEPROMOKAVÝ ODĚV.
 
VÝLOVY:
3.10.-VINNÉ SKLEPY
10.10.- PANSKÝ 1
11.10.- CHOMUTOVKA 3
17.10.- CV 3
18.10.-CV 3
24.10.- PANSKÝ 2
25.10.-CV 3
1.11.- CV 3
---------------------------------------------------------

Členský příspěvek je nutno uhradit do 31. července 2020

------------------------------------------------------------
Od 1. května se vrací provoz v budově MO ČRS Chomutov do běžného režimu.
T.j. úřední hodiny jsou každé ÚTERÝ od 14:30 do 16:30h.
Členský příspěvek bez sankce je možno uhradit do konce května.
Dodržujte prosím nadále tato pravidla:  
· Noste ochranné pomůcky (alespoň zakrytá ústa a nos)
· Dodržujte 2 metrové rozestupy
· V budově ČRS se budou zdržovat maximálně 3 rybáři + obsluha a budou vyčkávat na značkách vyznačených na podlaze (1. značka na podlaze v přízemí před schodištěm, 2. značka v patře u vstupu do kanceláří MO, 3. Značka u výdejního okénka). Všichni ostatní budou v dvoumetrových rozestupech čekat venku. Do budovy vejde další rybář až poté, co nějaký rybář budovu opustí (tzv. kus za kus)

 

Prosíme, dodržujte pravidla a neshlukujte se ve skupinách, omezte kontakt na minimum a hlavně buďte trpěliví. Určitě nechoďte, pokud pociťujete příznaky jakékoli virózy, pokud jste byli v kontaktu s nakaženým nebo jste dokonce v karanténě.

----------------------------------------------------------------------

Město Chomutov zahájilo vydávání rybářských lístků. Vydávají se a podávají se nové žádosti jako tradičně ve vestibulu budovy ul. Husovo náměstí č.p. 104, nebudou se však vydávat na počkání, ale max. v sedmidenních intervalech. Paní na informacích vždy sdělí, kdy si rybáři mohou rybářský lístek vyzvednout, stejně jako tomu bylo doposud.

-------------------------------------------------------------------

ODLOŽENÍ POVINNOSTI ÚHRADY ČLENSKÉHO PŘÍSPĚVKU

Vážení rybáři, v souvislosti se současnou situací v ČR oznamujeme, že termín pro splnění členských povinností (úhrady členské známky) je odložen, a to nejméně do ukončení platnosti mimořádných opatření souvisejících s epidemií koronaviru. Rybáři se tak nemusí obávat, že pokud neuhradí členský příspěvek ve stanoveném termínu, bude jim členství ukončeno.

Na návrh předsedy ČRS dr. Macha přijala Republiková rada mimořádné opatření, odkládající povinnost zaplacení pravidelného členského příspěvku (dle §3 odst. 7 písm. b) Stanov ČRS) do konce dubna; toto opatření je platné na dobu neurčitou, resp. do stabilizace situace a ukončení mimořádných vládních opatření.

Členové Českého rybářského svazu tak mohou zaplatit pravidelný členský příspěvek uvedený v §3 odst. 4 písm. b) Stanov ČRS, tak aby neztratili členství, i po řádném dubnovém termínu.

Konečný termín pro zaplacení členského příspěvku bude stanoven s ohledem na vývoj situace s epidemií koronaviru.

O případných dalších změnách souvisejících s uzavřením kanceláří místních organizací budeme průběžně informovat.

 

----------------------------------------------------------------
 
---------------------------------------------------------
 
-----------------------------------------------------------------------------------------

V minulých dnech proběhlo XXX III. Mistrovství České republiky v muškaření 2019 na revíru Ohře 8A, kde naši kluci získali 1.místo.
Výsledky :

Družstva

1. Severočeský US 

Pešek Václav

Granát Ondřej

Kočí Martin

Sokolowski David

2. Moravský US 
Pešek Antonín
Roza Luboš
Starýchfojtů Tomáš
Starýchfojtů Lukáš

3. Moravskoslezský US
Cieslar Tomáš
Adam Tomáš
Adam Jaroslav
Adam Jakub

Muži: 1. Kouba František
2. Cieslar Tomáš
3. Pešek Antonín

Ženy : 1. Marková Eliška
2. Rutova Tereza
3. Záhořová Kristýna

----

------------------------------------------------------------------------------------------

11.9.2019

!!! Podzimní brigády!!! 

 

Podzimní brigády a plán výlovů 2019
Podzimní brigády se konají od 5.října do 30.listopadu, každou sobotu a neděli mimo státního svátku.
Sraz v 7 hodin u rybářského svazu.
Nutné vhodné oblečení a obuv (holínky).

Podzimní výlovy:

5.10.-Vinny sklepy
6.10.-Cvlll
12.10.-Panskýl
13.10.-Cvlll
19.10.-Cvlll
26.10.-Otvicelll
27.10.-Cvlll
2.11.-CvlllSraz v 7:00 u Ryb. domu.
Nutné vhodné oblečení a obuv(gumovky).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

18.12.2018

Členská schůze se bude konat dne 23. 03. 2019 od 9:00 hodin v kině SvětMostecká 5786, Chomutov vedle zimního stadionu. Tento termín veďte v patrnosti, neboť pozvánky nebudou rozesílány.  Nezapomínejte na jedno ze svých práv!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

29.11.2018

Od 1.1.2019 Platí na revírech Severočeského územního svazu zákaz lovu na srkačku. Za srkačku se považuje krmítko, ke kterému je přímo přivázán návazec s háčkem (případně návazce s háčky).

---------------------------------------------------------------------------

 

Poskytnutí dotace Ústeckého kraje pro rok 2018

(smlouva 18/SML2717/SoPD/ZPZ) 

 www.kr-ustecky.cz

V rámci Programu pro rozvoj eko-agro oblastí v Ústeckém kraji na období let 2017 až 2020, oblast podpory vymezená v čl. 3 odst. 2 písm. b)Podpora rybářství a rybníkářství na území Ústeckého kraje, byl v roce 2018 ČRS, z.s. místní organizaci Chomutov odsouhlasen a podpořen projekt „Doplnění vybavení technikou pro obsluhu rybářských revírů svépomocí“. Dotace ve výši 80 % nákladů byla Ústeckým krajem přiznána na obnovu vybavení MO v celkové hodnotě 55317,71 Kč. Z dotace bylo pořízeno následující vybavení:

5 ks - káď laminátová

1ks - nástavec vysazovací – „rukáv“

5 párů – rukávník zelený

5 ks – zástěra PVC

15 párů – rukavice zateplené zdrsněné

4 páry - gumáky s neoprenovou vložkou

4 ks - prsačky

10 ks - kyblík

5 ks kalfas „vanička“

6 ks - lopata srdcová

1 ks - motorová pila

----------------------------------------------------------------------------------------------

Omezení rybolovu na revíru Prunéřovský potok 2 podrevír č. 2.

 

V rámci plánované rekonstrukce výpustného objektu a hráze rybníku platí v současné době omezení rybolovu na pstruhovém rybářském revíru Prunéřovský potok 2, podrevír č. 2 - Velký hraniční. Uvedená nádrž je vypuštěna a bude v sezóně 2019 mimo provoz. Na podrevíru č. 1 - Malý hraniční bude probíhat rybolov bez omezení, dle rybářského řádu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vážení přátelé vody, rybáři, 
mockrát všem děkujeme za všímavost a ohlášení velkého úhynu ryb na nádrži VTŽ (rybářský revír 441 011 CHOMUTOVKA 2; GPS 50°28'19.777"N, 13°25'52.23"E). Již od minulého týdne probíhá sběr uhynulých kusů ryb. Jedná se v podstatě o jednodruhový úhyn ryb, kdy se podél břehu vyskytují mrtví úhoři a jen výjimečně jiný druh ryb (zaznamenáno několik kusů kapra, cejna, ježdíka,...). 
Internetem se šíří fotky uhynulých kusů s různě vulgárními komentáři o neschopnosti rybářů s tím něco udělat. Bohužel zkušenost s takovým úhynem mají na řadě nádrží například Rozkoš (2010 - https://nachodsky.denik.cz/tema/uhyn_uhor_rozkos.html), Seč (2013 - https://hobby.idnes.cz/uhori-sec-uhyn-stovky…/rybareni.aspx…) a další. 
Vždy se jednalo o náhlý úhyn velkého množství úhořů bez logického vysvětlení, protože nebyla prokázána viróza nebo bakteriální napadení v takovém rozsahu, aby byla příčinou takového úhynu. Na kyslíkový deficit je řada rybích druhů výrazně citlivějších než úhoř. Jediné, co všechny úhyny spojuje je letní období a tím spojené vyšší teploty vody, které mají samozřejmě nižší stupeň nasycení kyslíkem a výrazně napomáhají množení a šíření rybích chorob. Na nádrži VTŽ je instalováno vodní lyžování, které při svém provozu dokonce napomáhá vodu okysličovat. 
Při sběru uhynulých úhořů bylo několik kusů prověřeno na stav parazitů v plynovém měchýři, kdy u jednoho z pěti kusů byla objevena krevnatka úhoří v počtu 4 kusů. U ostatních kusů nebyl prokázán výskyt tohoto parazita ani jiné zjevné onemocnění. 
Jediné, co v současné době můžeme dělat, je sbírat uhynulé kusy a doufat, že úhyn zastaví s klesajícími teplotami. 
Obecně platí, že na kyslíkový deficit jsou výrazně citlivé ryby ve špatné kondici (podvyživené, nemocné apod.). 
Pravděpodobně se jedná o konec úhořů na "Bandě" na řadu následujících let, kdy se budeme snažit tuto krásnou rybu nevysazovat v této lokalitě a doufat, že to bude stačit jako prevence proti podobné katastrofě.

Roman Vašíček 
jednatel ČRS MO Chomutov

 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Změna úředních hodin:

Prosinec, leden : úterý a čtvrtek 9:00-11:00 a 14:30-16:30
únor, březen : úterý 14:30-16:30
duben : úterý a čtvrtek 9:00-11:00 a 14:30-16:30
květen až listopad : úterý 14:30-16:30
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

POZOR!

S platností od 1.dubna 2018 se mění doba lovu na MP vodách a to takto : V měsíci Dubnu, květnu, červnu, červenci, srpnu a září od 4:00 do 24:00 h

V měsíci říjen, listopad, prosinec, leden, únor a březen od 5:00 do 22:00 h  

Novinka!

Najdete nás na Facebooku .

Pokud chcete okamžité,aktuální info

najděte si na fb - Črs mo Chomutov a požádejte o připojení ke skupině.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozor na změny od 1.1.2017
Okoun je hájen od 1.ledna do 15.června na všech MP revírech.
Nově na revíru Droužkovice 1-5 platí zákaz vnadění včetně krmítek, dříve platilo jen na Droužkovice 1-3.
Na revíru Ohře 8 A B platí zákaz lovu s protihrotem, povoleny jsou pouze jedno,dvoj nebo trojháčky bez protihrotu nebo se zamačknutým protihrotem. U nástrah nad 10 cm je protihrot povolen.

----------------------------------------------------------

Vyjímka a mapa zákazu lovu pro revír Droužkovice viz. stránka Rybářská stráž.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přihlašte svého potomka do některého z našich kroužků neboť první povolenku pro děti do 15ti let získá zdarma ! 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Členský příspěvek je nutno uhradit dle nových stanov do konce dubna!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 


UPOZORNĚNÍ:

 

OD 1.ČERVNA 2014 - ZAHÁJENÍ LOVU NA REVÍRU - DROUŽKOVICE 5 - č. 06 441 126

  !!!  Pozor na změnu označení revíru - 06 441 126  !!!

Zákaz vstupu a lovu na místech označených cedulemi !

Vzhledem k tomu že se revír nachází v chráněné oblasti platí zde tato pravidla : Zákaz rozdělávání ohně, k lovu ryb smí být využita pouze stávající přístupová místa ,nebude nově nijak zasahováno do pobřežní vegetace,za účelem vytváření míst nových. Hranice povoleného lovu ryb stanovil Krajský úřad Ústeckého kraje odbor Životního prostředí,jako orgán ochrany přírody v rozhodnutí č.j. 757/ZPZ/2011-4/ZD-389.

 !!! Upozorňujeme že porušování těchto pravidel povede k zákazu lovu na tomto revíru !!!

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

10,- Kč příspěvek na ochranu rybářských revírů MO (kormorán apod.)

Na základě usnesení z členské schůze MO Chomutov konané dne 31.3.2012 bude od 1.12.2012 vybírán příspěvek na ochranu rybářských revírů ve výši 10,- Kč od každého člena naší organizace.

 

J. Lavrinec                                             Ing. R. Vašíček

Předseda MO ČRS Chomutov                      jednatel MO ČRS Chomutov

 

 

 

 

Pozn.: platba za neodpracovanou brigádnickou hodinu se zvýšila z 50 Kč/hod. na 70 Kč/hod.